Leerlingen.com Forum

Leerlingen.com Forum (https://forum.leerlingen.com/vbb/index.php)
-   Psychologie & Filosofie (https://forum.leerlingen.com/vbb/forumdisplay.php?f=17)
-   -   jezelf krassen (https://forum.leerlingen.com/vbb/showthread.php?t=67874)

eenjongen 12 November 2010 13:55

jezelf krassen
 
ik hoorde van een vriendin van mij dat ze zich vaak haarzelf de schuld geeft van iets en zichzelf dan krast (snijd) om het schuld gevoel weg te krijgen.
Ze doet het niet voor haar plezier en ze kan ook niet uitleggen waarom ze het doet.
Hoe moet ik hier mee om gaan?

the_darkness 12 November 2010 13:57

oef, weer zo eentje.
hoe ga je er nu eigenlijk mee om?
probeer in ieder geval te vermijden dat je er 24/7 op hamert hoe slecht het is.
heeft geen enkel nut namelijk.

Vlinder 12 November 2010 15:17

gewoon leuke dingen met haar blijven doen en zoveel mogelijk positief zijn. en met haar praten als ze daar behoefte aan heeft.

Young 12 November 2010 15:22

Vooral NIET zeggen dat ze het "gewoon" niet moet doen en af moet leren..
Voor zo'n persoon is dat niet "gewoon". En ga ook je eigen ervaringen daarbij niet vertellen, want dan voelt zij zich alleen nog maar erger, omdat zij dan alleen maar ziet hoeveel makkelijker anderen daarmee om kunnen gaan..

Praat over haar schuldgevoel, hoe ze eraan komt. Misschien vallen in de toekomst bepaalde situaties te voorkomen waarvan zij schuldgevoel aan overhoud.
Maar dat is ook maar een beetje gokken voor mij, omdat ik niet weet waar deze schuldgevoelens vandaan komen.

Wat je wel moet doen weet ik dus niet precies, omdat ik hier niet zo bekend mee ben.
Wat je niet moet doen, dat is algemeen bekend bij zulk soort situaties.. Dus ga het probleem zélf (met zelf doel ik naar het probleem, niet naar jou als persoon) niet oplossen, want als dat zo makkelijk was, had ze dat natuurlijk al lang gedaan.

eenjongen 12 November 2010 15:34

dankje voor de info!

MyOwnEnemy 22 January 2011 20:53

Om toch hier nog ff op te reageren...

Op de vraag waarom dat die mensen dat doen...

`T is gewoon de fysieke pijn die de emotionele pijn vermindert...
Zoals we weten is emotionele pijn erger den fysieke (Bij mij toch zeker), dus daarom doen mensen dat..;o

Wortelbrood 22 January 2011 20:58

Oh begin hier nu alsjeblieft niet op. Mensen hier kunnen er niet serieus op ingaan. Let it go.

MyOwnEnemy 22 January 2011 21:13

Citaat:

Origineel gepost door Wortelbrood (Bericht 1516043)
Oh begin hier nu alsjeblieft niet op. Mensen hier kunnen er niet serieus op ingaan. Let it go.

Onzinnige mensen zijn altijd leuk..;p

Wortelbrood 22 January 2011 21:14

Ah.

Chrizlybeer 23 January 2011 12:33

Citaat:

Origineel gepost door MyOwnEnemy (Bericht 1516042)
Om toch hier nog ff op te reageren...

Op de vraag waarom dat die mensen dat doen...

`T is gewoon de fysieke pijn die de emotionele pijn vermindert...
Zoals we weten is emotionele pijn erger den fysieke (Bij mij toch zeker), dus daarom doen mensen dat..;o

Snijden is voor emotioneel instabiele rukkers die geen idee hebben wat echte problemen zijn. Als oplossing zien ze dan het krijgen van aandacht van andere mensen maar ze zijn niet in staat om dit op een normale manier te verkrijgen, daarom gaan ze in zich snijden en dit aan jan en alleman verkondigen.

Dit wordt ook weer eens bevestigd door de post van myownenemy, het uitleggen van waarom mensen in zichzelf snijden is natuurlijk prima (onzin maar prima), maar dan vervolgens wel weer er zo melodramatisch inzetten dat hij/zij zlef ook heeft dat emotionele pijn pijnlijker is dan fysieke pijn.
Nergens voor nodig, kansloos en irritant.

Wortelbrood 23 January 2011 12:47

Over kansloos en irritant gesproken.

blabla1993 23 January 2011 13:28

Mwah het feit blijft dat de meeste snijders het angstvallig verborgen houden voor iedereen. Lijkt me niet dat het dan voor de aandacht is.

Chrizlybeer 23 January 2011 13:52

Citaat:

Origineel gepost door Wortelbrood (Bericht 1516074)
Over kansloos en irritant gesproken.

Agos sorry, snij jij jezelf ook

Wortelbrood 23 January 2011 13:55

Nee. Maar we zien hier duidelijk wie het laagste EQ heeft. Achterstandje opgelopen?
En blaab z'n reactie verbaast me, maar hij heeft wel gelijk.

Baloe 23 January 2011 14:48

Citaat:

Origineel gepost door blabla1993 (Bericht 1516087)
Mwah het feit blijft dat de meeste snijders het angstvallig verborgen houden voor iedereen. Lijkt me niet dat het dan voor de aandacht is.

Misschien omdat ze weten dat de aandacht die ze krijgen steeds negatiever wordt?

blabla1993 23 January 2011 17:53

Citaat:

Origineel gepost door Baloe (Bericht 1516096)
Misschien omdat ze weten dat de aandacht die ze krijgen steeds negatiever wordt?

Stoppen zou dan logischer zijn. Maar dat doen ze niet, dus moet er iets anders aan de hand zijn.
Citaat:

Origineel gepost door Wortelbrood (Bericht 1516089)
Nee. Maar we zien hier duidelijk wie het laagste EQ heeft. Achterstandje opgelopen?

lololol

Young 23 January 2011 17:58

Citaat:

Origineel gepost door blabla1993 (Bericht 1516163)
lololol

Denk je dat ze perongelijk EQ ipv IQ geschreven heeft, of vind jij het grappig dat ze het EQ als argument gebruikt? :P

Baloe 23 January 2011 18:08

dat is niet per ongeluk van dr hoor;)

ik weet niet hoor, maar de E en de I zitten ver van mekaar opt toetsenbord..of is dat bij een mac anders? :')

Wortelbrood 23 January 2011 18:19

Blaab kent EQ niet?

Young 23 January 2011 18:38

Citaat:

Origineel gepost door Baloe (Bericht 1516175)
dat is niet per ongeluk van dr hoor;)

ik weet niet hoor, maar de E en de I zitten ver van mekaar opt toetsenbord..of is dat bij een mac anders? :')

Ja ik snap ook nog wel dat ze dat niet per ongelijk zo geschreven heeft..
Maar als jij niet weet wat EQ is, kan hij denken dat het dus wel per ongelijk was..

Ik heb zelf toevallig morgen een tentamen van M&O waar oa EQ in voorkomt :P

Baloe 23 January 2011 19:04

ik denk dat iedereen wel weet wat EQ is

Wortelbrood 23 January 2011 19:14

Ik denk dat Blaab het nu aan het googlen is.

Chitesel 23 January 2011 19:31

Ik denk dat het geen schande is als je EQ niet kent,

al weet ik wel dat het je emotionele shit behapt

Young 23 January 2011 19:36

Citaat:

Origineel gepost door Chitesel (Bericht 1516207)
Ik denk dat het geen schande is als je EQ niet kent,

al weet ik wel dat het je emotionele shit behapt

Ben ik t wel mee eens.. De term komt niet vaak voor in het dagelijks leven.
Als sociologist, bedrijfskundige oid, mag je je dan wel weer goed schamen als je de term niet kent :z

Wortelbrood 23 January 2011 20:09

Iemand gaan uitlachen op een bestaand woord. Excuses, dat is dom.

Young 23 January 2011 20:11

Citaat:

Origineel gepost door Wortelbrood (Bericht 1516222)
Iemand gaan uitlachen op een bestaand woord. Excuses, dat is dom.

Wie heeft hier Wie uitgelachen? :?

Wortelbrood 23 January 2011 20:54

Citaat:

Origineel gepost door blabla1993 (Bericht 1516163)
lololol

Wiiiiiihi.

blabla1993 23 January 2011 23:15

Ja ik weet wat EQ is, nog grotere bullshit dan IQ, vandaar lololol.

Wortelbrood 24 January 2011 11:13

Ah. Laag EQ zo te zien.

Chitesel 24 January 2011 12:59

Wortel, ik mag je graag. Maar doe aub niet zo uit de hoogte. Staat je niet!

ash-hôôle 24 January 2011 13:08

Citaat:

Origineel gepost door blabla1993 (Bericht 1516087)
Mwah het feit blijft dat de meeste snijders het angstvallig verborgen houden voor iedereen. Lijkt me niet dat het dan voor de aandacht is.

Is een studie psychologie niet wat voor jou? :7

Young 24 January 2011 13:40

Citaat:

Origineel gepost door Chitesel (Bericht 1516237)
Wortel, ik mag je graag. Maar doe aub niet zo uit de hoogte. Staat je niet!

Anyway, EQ, ook wel Emotionele Intelligentie is net zo belangrijk als IQ, misschien wel belangrijker. EQ is breder dan alleen het vermogen anderen te begrijpen en in de omgang met anderen verstandig op te treden. Het gaat ook om de eigen persoonlijke emotie. Wie beter kan omgaan met zijn eigen emoties en zich niet voor emoties afsluit, kan een gespannen situatie beter inschatten en een dreigend conflict beheersen.
De algemene omschrijving van het begrip emotionele intelligentie is zoiets als: Een reeks van non-cognitieve vermogens, competenties en vaardigheden die iemands kans van slagen en het tegemoet treden van eisen en druk vanuit de omgeving beïnvloeden.
De vijf belangrijkste EQ-eigenschappen:
1. Zelfkennis
2. Optimisme
3. Kunnen afzien
4. Empathie
5. Sociale vaardigheden

Dat jij het onzin vind blabla, ligt niet aan jou zelf, maar aan de kennis die jij (nog) niet beschikt over dit onderwerp. Dan zie jij het belang van deze vaardigheden misschien nog niet in, en bestempel jij deze term als bullshit.

Verder kan ik uit Wortel haar opmerking ook opmaken dat zij ook niet goed weet wat het is. Mocht ze dit wel goed weten, dan doet ze op dit moment totaal niks met die kennis. Verder laat ik het bij deze opmerking, anders krijg ik dadelijk toch alleen maar geflame als ik nog verder ga, ja?

Chitesel 24 January 2011 14:08

Nee :+

Omdat het kan!

Mr. Macphisto 24 January 2011 15:18

Om er een eind aan te maken,

IQ is onzin, EQ des te meer. Emotie kun je niet leren, alleen bedwingen of laten blijken. Het is vast bedacht door zo'n onnozele die te moe was om te werken omdat hij zo 'hooggevoelig' of, 'depressief' was. Al die lui die zo denken tot aan vandaag de dag hebben een trap onder hun hol nodig. Aanstellerij over snijden en schuldgevoel weg laten vloeien heeft geen zin, als je een probleem hebt praat je daar normaal over en als je daarvoor de ballen niet hebt ben je het nieteens waard.

Young 24 January 2011 15:25

Citaat:

Origineel gepost door Mr. Macphisto (Bericht 1516261)
Om er een eind aan te maken,

IQ is onzin, EQ des te meer. Emotie kun je niet leren, alleen bedwingen of laten blijken. Het is vast bedacht door zo'n onnozele die te moe was om te werken omdat hij zo 'hooggevoelig' of, 'depressief' was. Al die lui die zo denken tot aan vandaag de dag hebben een trap onder hun hol nodig. Aanstellerij over snijden en schuldgevoel weg laten vloeien heeft geen zin, als je een probleem hebt praat je daar normaal over en als je daarvoor de ballen niet hebt ben je het nieteens waard.

EQ gaat niet over problemen en aanstellerij? :P

Heeft overigens ook helemaal niks met dit gesnij te maken

Chitesel 24 January 2011 20:25

Gozer leer met punten en komma's te werken!

blabla1993 24 January 2011 23:12

Citaat:

Origineel gepost door ash-hôôle (Bericht 1516242)
Is een studie psychologie niet wat voor jou? :7

Ik dacht dat ik hier hard m'n best deed om zoveel mogelijk duidelijk te maken dat psychologie een wereldje van pseudowetenschap en dom zeverende faalhazen is.
Citaat:

Origineel gepost door SYoung (Bericht 1516244)
Anyway, EQ, ook wel Emotionele Intelligentie is net zo belangrijk als IQ

Punt is dat IQ al nergens op slaat en niet belangrijk is.
Citaat:

Origineel gepost door SYoung (Bericht 1516244)
EQ is breder dan alleen het vermogen anderen te begrijpen en in de omgang met anderen verstandig op te treden. Het gaat ook om de eigen persoonlijke emotie. Wie beter kan omgaan met zijn eigen emoties en zich niet voor emoties afsluit, kan een gespannen situatie beter inschatten en een dreigend conflict beheersen.
De algemene omschrijving van het begrip emotionele intelligentie is zoiets als: Een reeks van non-cognitieve vermogens, competenties en vaardigheden die iemands kans van slagen en het tegemoet treden van eisen en druk vanuit de omgeving beïnvloeden.

Dit spreekt zichzelf dus grandioos tegen, want de fags die altijd met hun eigen emotie bezig zijn, zijn flinke falers in deze samenleving. Terwijl de mensen die er niet te veel aandacht aan besteden gewoon winnaars zijn omdat ze tijd over houden door niet continu zelfmedelijdend hun eigen emotietjes te overanalyseren.
Citaat:

Origineel gepost door SYoung (Bericht 1516244)
Dat jij het onzin vind blabla, ligt niet aan jou zelf, maar aan de kennis die jij (nog) niet beschikt over dit onderwerp. Dan zie jij het belang van deze vaardigheden misschien nog niet in, en bestempel jij deze term als bullshit.

Ach ach, het aloude 'je weet er gewoon niks van' boehoe argument. Nou, dank voor je uitleg, ik weet er nu wat van en nu is mijn mening over EQ alleen maar bevestigd.

Vlinder 24 January 2011 23:28

je eq is toch gewoon iets wat je hebt, niet iets waar je je steeds mee bezig houdt :P

blabla1993 24 January 2011 23:30

Blijkbaar heb je een hoog EQ als je bezig houdt met je eigen emoties en dat soort zever.

Young 24 January 2011 23:30

Citaat:

Origineel gepost door Vlinder (Bericht 1516313)
je eq is toch gewoon iets wat je hebt, niet iets waar je je steeds mee bezig houdt :P

Yess, maar dat kun je wel ontwikkelen. Levenservaring e.d.


Citaat:

Origineel gepost door blabla1993 (Bericht 1516315)
Blijkbaar heb je een hoog EQ als je bezig houdt met je eigen emoties en dat soort zever.

Oh dan heb ik een hele lage :z

Dan heb jij een andere opvatting over EQ dan ik, als jij er zo over denkt. :P

blabla1993 24 January 2011 23:37

No shit, ik vind het onzin. Tuurlijk is het nodig dat je ze allemaal op een rijtje hebt. Maar net als 'intelligentie' zijn die emotionele 'vaardigheden' vage begrippen. Vage begrippen kun je niet goed meten, dus vage tests en al helemaal een vage uitslag van die test (EQ dus). Daarom zijn je IQ en EQ getal onzin. Intelligentie is al niet te definiëren, laat staan te meten. Dat geldt nog meer voor 'emotionele vaardigheden'.

ash-hôôle 26 January 2011 13:37

Citaat:

Origineel gepost door blabla1993 (Bericht 1516310)
Ik dacht dat ik hier hard m'n best deed om zoveel mogelijk duidelijk te maken dat psychologie een wereldje van pseudowetenschap en dom zeverende faalhazen is.


Het was ook lichtelijk sarcastisch bedoeld :Y)

blabla1993 26 January 2011 15:19

:'(

Awesomepear 8 February 2011 20:32

Nader onderzoek? Dit staat bekend als een ziekte met de naam automutilatie, ze heeft waarschijnlijk professionele hulp nodig om hier vanaf te komen, met als stap 1 erkennen dat het een ziekte of aandoening is.

Vlinder 8 February 2011 22:17

eht is geen ziekte of aandoenig, gwn iets wat je doet. In sommige gevalen kun je het een symptoom noemen ofzo

Wortelbrood 8 February 2011 22:18

Geestensziekte, Vlinder.

the_darkness 8 February 2011 22:18

eens met Vlinder.
de term symptoom lijkt me meer op zn plaats.
ziektes staan op zichzelf.
automutilatie heeft altijd een achterliggende reden.

Wortelbrood 8 February 2011 22:19

Oke, je hebt gelijk.

Vlinder 8 February 2011 22:27

daarom zeggen ze ook automutileren, automutilatie is gwn het bijbehorende znw

Awesomepear 8 February 2011 22:28

Ok, goede opmerking van Vlinder, toch kan beide het geval zijn. Ik ben misschien van het ergste uitgegaan zijn, maar jezelf snijden is toch wel een opvallend symptoom.

the_darkness 8 February 2011 22:30

desalniettemin een symptoom.

symptoom staat niet gelijk aan ziekte.
dit is een oorzaak gevolg verband

oorzaak(ziekte)->gevolg(automutilatie).

Vlinder 8 February 2011 22:32

kotsen is opvallend, ook geen ziekte mr anorexia wel

Awesomepear 8 February 2011 22:37

Citaat:

Origineel gepost door Vlinder (Bericht 1518824)
kotsen is opvallend, ook geen ziekte mr anorexia wel

Wat heeft anorexia met kotsen te maken? En symptomen geven meestal wel aan dat er iets aan de hand is, dit kan toch wel gezien worden als ziek zijn, is maar net hoe je het bekijkt, gezond is het nooit als je jezelf snijdt.

Wortelbrood 8 February 2011 22:37

Genoeg weer jongens?

the_darkness 8 February 2011 22:40

Citaat:

Origineel gepost door Awesomepear (Bericht 1518830)
Wat heeft anorexia met kotsen te maken? En symptomen geven meestal wel aan dat er iets aan de hand is, dit kan toch wel gezien worden als ziek zijn, is maar net hoe je het bekijkt, gezond is het nooit als je jezelf snijdt.

wat heeft het met kotsen te maken:

anorexia betekent dat je de boel er ( meestal op het toilet) weer uit laat komen.
dit gebeurt meestal via de keel.
mensen refereren naar dit wonderbaarlijke fenomeen met de termen braken of kotsen.

punt 2:
je begrijpt volgens mij nog steeds het verschil niet tussen de ziekte en de symptomen.
de een vloeit voort uit de ander.
en symptomen staan niet op zichzelf.

Vlinder 8 February 2011 22:42

Citaat:

Origineel gepost door Awesomepear (Bericht 1518830)
Wat heeft anorexia met kotsen te maken? En symptomen geven meestal wel aan dat er iets aan de hand is, dit kan toch wel gezien worden als ziek zijn, is maar net hoe je het bekijkt, gezond is het nooit als je jezelf snijdt.

kheb geen verstand van anorexia maar wat mij betreft kosten die mense. :) was ook mr een voorbeeld, je snapt wel wat ik bedoel.

Young 8 February 2011 22:42

Gaat het hier nou over anorexia of over krasloten, ik bedoel emo's die armpjesnijden?

the_darkness 8 February 2011 22:43

geen idee.
volgens mij lullen we elkaar gewoon plat omdat het kan.
want to join in?

Awesomepear 8 February 2011 22:47

Wanneer mensen hun eten uitkotsen heet de ziekte boulimia
Wanneer mensen niet eten of zo min mogelijk eten heet de ziekte anorexia
Maar goed, dit wijkt wel een beetje af van het snijden ja.

En ik snap wel dat er een verschil is tussen een symptoom en een ziekte uiteraard, alleen vind ik dat het in een situatie als deze wel erg in verband staat met elkaar. Mensen die beginnen met snijden komen er nou eenmaal meestal niet makkelijk vanaf, wanneer je er niet zonder kunt spreek je van automutilatie, of begrijp ik dat nou verkeerd?

the_darkness 8 February 2011 22:50

snijden is een jip en janneke term voor automutilatie, er is geen onderscheid, aangezien automutileren gelijk staat aan zelfbeschadiging wat de lading in beide gevallen dekt.
en uiteraard is er een verband, maar zoals ik al zei, het ene vloeit voort uit het ander en kan niet op zichzelf staan.
automutilatie heeft altijd een onderliggende ( vaak psychologische) reden.
Dat maakt het een symptoom ( van meestal een vorm van depressie).

Vlinder 8 February 2011 22:52

Citaat:

Origineel gepost door Awesomepear (Bericht 1518848)
Wanneer mensen hun eten uitkotsen heet de ziekte boulimia
Wanneer mensen niet eten of zo min mogelijk eten heet de ziekte anorexia
Maar goed, dit wijkt wel een beetje af van het snijden ja.

En ik snap wel dat er een verschil is tussen een symptoom en een ziekte uiteraard, alleen vind ik dat het in een situatie als deze wel erg in verband staat met elkaar. Mensen die beginnen met snijden komen er nou eenmaal meestal niet makkelijk vanaf, wanneer je er niet zonder kunt spreek je van automutilatie, of begrijp ik dat nou verkeerd?

Automutileren betekent gewoon jezelf beschadigen, hoeft nioet per se snijden te zijn. Het is een woord dat men gebruikt daarvoor klaar, heeft niets met het verslavende effect ofzo van doen, alleen de handeling. Je bent bniet echt snel van begrip moet ik zeggen :P

Wortelbrood 8 February 2011 22:54

Onder automutilatie wordt wel meer verstaan dan enkel het snijden.

Edit; ah, vlinder was me voor.

Awesomepear 8 February 2011 22:55

Citaat:

Origineel gepost door Wortelbrood (Bericht 1518868)
Onder automutilatie wordt wel meer verstaan dan enkel het snijden.

Edit; ah, vlinder was me voor.

Ja, maar als je alleen snijdt kan het ook onder automutilatie verstaan worden.

the_darkness 8 February 2011 22:56

dat zegt ze ook.
wortel voegt alleen toe dat automutilatie een algemene noemer is.
het ene sluit het andere onder die noemer niet uit, maar ze kunnen zich ook solistisch voordoen.

Wortelbrood 8 February 2011 22:56

Iemand hier is echt heel traag.

Vlinder 8 February 2011 22:57

Citaat:

Origineel gepost door Awesomepear (Bericht 1518870)
Ja, maar als je alleen snijdt kan het ook onder automutilatie verstaan worden.

een appel is fruitp maar fruit hoeft niet per se een appel te zijn. No shit sherlock.. :rolleyes:

Young 8 February 2011 22:57

Hou oppppppppp!


:)



Citaat:

Origineel gepost door Vlinder (Bericht 1518874)
een appel is fruitp maar fruit hoeft niet per se een appel te zijn. No shit sherlock.. :rolleyes:

Goede woordkeuze. :thumbsup:

the_darkness 8 February 2011 22:58

SYoung,dude, laat nou even, eindelijk weer eens een discussie die mn interesse wekt.

Vlinder 8 February 2011 22:58

Citaat:

Origineel gepost door the_darkness (Bericht 1518871)
dat zegt ze ook.
wortel voegt alleen toe dat automutilatie een algemene noemer is.
het ene sluit het andere onder die noemer niet uit, maar ze kunnen zich ook solistisch voordoen.

ahha dit is geniaal :P logisch dat ze het niet snapt, totaal ander niveau

Wortelbrood 8 February 2011 23:00

Citaat:

Origineel gepost door the_darkness (Bericht 1518879)
SYoung,dude, laat nou even, eindelijk weer eens een discussie die mn interesse wekt.

Let me guess why.

Awesomepear 8 February 2011 23:00

Als dat de toevoeging was had ik het allang begrepen en was die toevoeging ook totaal overbodig geweest, maar als jullie het nodig vinden om hem toch te geven houd ik geen van jullie tegen.

Vlinder 8 February 2011 23:01

Citaat:

Origineel gepost door SYoung (Bericht 1518875)
Hou oppppppppp!


:)





Goede woordkeuze. :thumbsup:

Appels met peren vergelijken :yes:

the_darkness 8 February 2011 23:03

Citaat:

Origineel gepost door Wortelbrood (Bericht 1518885)
Let me guess why.

nog meer onwelkome zeikopmerkingen?
nee?
mooi.

OT: die toevoeging was nodig omdat we het idee hadden dat je ons niet helemaal goed begreep.

Awesomepear 8 February 2011 23:06

Ja oké, dan kan ik het wel begrijpen, maar blijkbaar zaten we dus vrijwel op één lijn. Ik dacht dus dat jullie beweerden dat het snijden dus geen automutilatie zou zijn omdat het slechts een symptoom was om het zo maar even kort samen te vatten. Maar volgens mij hebben we lopen discussiëren terwijl we het aardig met elkaar eens waren? :D

the_darkness 8 February 2011 23:07

yep.
don't worry, happens often.

Vlinder 8 February 2011 23:08

oh em geee

Sweetcandyy 11 February 2011 14:47

leuke dingen gaan doen met haar, en haar zo veel mogelijk vrolijk houden. succes ermee xx


Alle tijden zijn GMT +1. De tijd is nu 10:15.

Forum software: vBulletin 3
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.