Chauvinistische gevoelens zijn veel sterker dan men denkt.
Kijk alleen nog maar naar de sentimenten die spelen tegen Duitsers.
Een stel Friezen die te beroerd zijn Nederlands te praten, schat ik toch in een andere vorm van chauvinisme in dan het opheffen van je eigen land tot een 'supernatie'.
De EU is dan ook helemaal geen slecht voorbeeld. Waarom zou een BeNeLux land ineens wel een transparante natie zijn, zonder bureaucratie?
Theoretisch klinkt het heel mooi, maar de uitvoerbaarheid lijkt mij praktisch onmogelijk. Op basis van chauvinisme willen volken hun eigen identiteit behouden, en niet zomaar samengevoegd worden met andere.
De verschillen tussen Nederland en België komen juist met een dergelijk plan als dit naar boven. Nu lijkt het in de grote lijn,dat het twee volken zijn die dicht bij elkaar staan. Maar als je het echt wil samenvoegen tot 1 volk, moet je veel gedetaileerder gaan werken, en komen er veel meer verschillen naar boven.
Denk alleen al aan de wetgeving. Welke wetgeving wordt nu doorslagevend? Er zal dus een totaal nieuwe wet moeten komen. Op tal van gebieden verschilt de Belgische wetgeving met de Nederlandse. Alleen in de grote lijnen zijn er afspraken gemaakt.
En beide volken zullen dus moeten instemmen met deze totaal nieuwe wet.
__________________
"BESTUUR TEGEN DE MUUR!"
Laatst aangepast door theo tank : 26 October 2005 om 09:52
|