Enkele bericht bekijken
Oud 5 November 2005, 16:51   #1
thali
architect of life
 
thali's Avatar
 
Geregistreerd op: 29 May 2004
Locatie: Belgica
Berichten: 7.713
Standaard Frankrijk: Vastberaden om geweld hoofd te bieden

Citaat:
za 05/11/05 - In Aulnay-sous-Bois hebben meer dan 1.000 mensen betoogd tegen het geweld dat nu al 9 nachten aanhoudt in de regio. Ook de voorbije nacht zijn in Frankrijk bijna 900 auto's in brand gestoken. In steeds meer voorsteden van Parijs wordt er gevochten en de rellen breiden zich ook uit naar andere steden. De Franse regering hield vandaag crisisberaad.

Het geweld lijkt zich meer en meer te verspreiden over het hele land. Niet alleen in de voorsteden van Parijs was het erg onrustig, maar ook in Rijsel, Toulouse en Rouen kwamen jongeren de straat op en brachten vernielingen aan.
Aulnay-Sous-Bois

Ook in de steden ten westen van Parijs zijn er rellen geweest. Voordien waren enkel de straten in het noordoosten van de Franse hoofdstad het toneel van zware onrust.

Daar braken de rellen negen dagen geleden uit toen twee tieners omkwamen die zich in een elektriciteitscabine hadden verstopt voor de politie.

In totaal zijn nu al meer dan 1.500 auto's en bussen in de vlammen opgegaan. Er zijn ook al verschillende zwaargewonden gevallen.
Aulnay-Sous-Bois

Zo werd deze week een gehandicapte vrouw op een bus in brand gestoken door jongeren. Elders verhinderden jongeren dat ambulanciers een zieke persoon konden evacueren.

Vannacht waren er hevige gevechten tussen de oproerpolitie en allochtone jongeren. De ordediensten lijken hoe langer hoe meer de controle te verliezen en de regering komt steeds meer onder druk te staan.

"Neen aan het geweld"

In Aulnay-Sous-Bois liepen vanochtend zo'n 1.000 mensen in een stille optocht tegen het geweld.
manifestatie in Aulnay-Sous-Bois

De manifestatie kwam er op initiatief van de burgemeester, maar kreeg de steun van de hele regio en alle partijen.

Opvallend veel allochtonen liepen mee in de manifestatie. Op een spandoek droegen ze het opschrift "Neen aan het geweld, ja tegen de dialoog" mee.

Franse regering houdt een crisisberaad

Acht ministers van de Franse regering hielden vandaag crisisberaad over het geweld van de voorbije negen nachten.
Ministers van de Franse regering hielden vandaag een crisisberaad

Premier Dominique De Villepin probeert vooral de eenheid te herstellen, na krasse uitspraken van minister van Binnenlandse Zaken Nicolas Sarkozy.

Sarkozy had de opstandige jongeren "uitschot" genoemd. Hij had ook gezegd dat hij de Parijse voorstedelijke regio zou schoonmaken met een hogedrukreiniger.

Alle ministers zijn het nu eens over een kordate aanpak. "De regering is vastberaden om het geweld te bestrijden", zei Sarkozy na afloop.
Bron.
Op de radio hoorde ik dat men ervan schrok dat het net daar is dat de rellen uitbraken. Het is een van de voorsteden waar de sociale armoede het minst te zien was en racisme amper voorkwam.
Ik vind het gek dat zo'n 'dom' voorval zoveel reactie uitlokt, maar het moet zijn dat het al langer onder de bevolking leefde. Het kan niet zijn dat het net door die twee doden is dat men zo hevig gaat reageren.
__________________
bombing for peace is like fucking for virginity
beauty booty killerqueen
thali is offline   Met citaat antwoorden