Citaat:
Origineel gepost door Astrada
Die "deskundigen" die jij bedoeld zijn psychiaters die de "Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders" gebruiken, geschreven door leden van de "American association of psychiatrists".
Deze leden hebben recentelijk openbaar toegegeven dat ADHD een verzonnen ziekte is die niet medisch onderbouwd kan worden.
Over de oorsprong en genezing van ADHD hebben ze ook geen antwoord.
Psychiaters zijn dus net zo goed "leken" als jij en ik Chrizlybeer.
Iedereen kan iedereen de diagnose ADHD geven, 12 jarige studie OF geen studie!
|
ADHD is ook geen ziekte, het is namelijk een verwoording van een complex van verschijnselen die kenmerkend zijn voor een aandoening.
En genezing is er ook niet, er zijn wel regulerende farmaceutica voor, waaronder Ritalin (wat in diverse RCT's een significante verbetering heeft laten zien mbt symptoom verlichting).
Zelfde geld voor bijvoorbeeld essentiële hypertensie, is ook geen genezing voor, alleen regulerende middelen die aangetoond hebben dat een significante verbetering laten zien.
En nee, niet iedereen kan ADHA diagnostiseren. Zeker geen leek en al helemaal niet iemand die zo obsessief is als jij.
Zoals ik al zei is ADHD geen ziekte maar een complex van verschijnselen, en om die op een medisch relevante manier te kunnen ontdekken moet je wel degelijk gestudeerd hebben en daarom moet je ook nooit als ouder de "diagnose" van, al dan niet, ADHD aannemen van een overactieve pabo huppelkut, of een anti-farmacotherapie freakshow als jij zelf.