Citaat:
Originally posted by Mantra
Exact.
Nu, veel slachtoffers zullen ongetwijfeld wraak eisen. Ze zijn boos op de dader en laten zich niet meer leiden door de ratio.
Daar moet de regering die ratio overnemen en niet die wraak uitoefenen op de dader.
Er zijn mensen die het ergst mogelijke wensen voor een dader, andere mensen willen niet dat nog iemand moet lijden voor hen (helaas een erg kleine minderheid). Het is zaak om in alle mensen de laatste morele instelling te motiveren. Als je genoegdoening krijgt als een ander mens lijdt, dan vervaagt de grens tussen jou en de persoon die jou leed heeft aangedaan.
|
het verschil is, dat de dader gekozen heeft om een ander leed aan te doen. Het slachtoffer wordt min of meer gedwongen, odmat hem al leed is aangedaan. Tuurlijk is er nog steeds een keuze, maar die keuze is niet meer zonder dwaling