PSV maakt mogelijk promotie bij CL-loting
17/6/2003 19:57
PSV is door de UEFA op basis van de clubcoëfficiënt voorlopig ingedeeld in pot drie voor de loting voor de Champions League van komend seizoen. De Eindhovenaren staan zeventiende op de lijst en komen net één plaats tekort om tot pot twee door te dringen.
De kans dat dat toch nog gebeurt, is overigens redelijk groot. Zes clubs die hoger staan dan PSV moeten zich via de voorronde nog zien te plaatsen voor het hoofdtoernooi. Slaagt één van die clubs daar niet in, dan schuift de ploeg van coach Guus Hiddink op naar pot twee.
Ajax neemt de 21ste plaats in en komt bij plaatsing voor het hoofdtoernooi dan ook vrijwel zeker uit in pot drie. Alleen als tenminste vijf van de negen hoger geplaatste ploegen die ook voorronde moeten spelen, afhaken, dan promoveren de Amsterdammers eveneens.
Ajax krijgt op 25 juli te horen wie het treft in de laatste voorronde. De loting voor het eindtoernooi vindt plaats op 28 augustus in Monaco. De 32 overgebleven clubs worden in vier potten verdeeld. Clubs uit dezelfde pot kunnen niet tegen elkaar loten. Clubs uit hetzelfde land evenmin.
begin nu al met duimen met de hoop dat psv een goede loting heeft
|