Zal wel iets van mn presentatie zijn denk
Ff kijken:
Jongeren ontmoetten elkaar meestal op straat of in de cafés. Elke groep had zijn eigen ontmoetingsplek, eigen kenmerken en een eigen gebied. Jongens vochten om een meisje of omdat zij in elkaar’s gebied kwamen, vechten was voor de nozems een tijdsbesteding.
Binnen de groepen was er een duidelijke leider aanwezig, een grote en sterke jongen met durf. Deze leider ging altijd voor in de gevechten en gaf jongens straf die de wet overtraden. Vaak hadden zij een bijnaam die verwees naar een beroemdheid.
Nozems deden met de hele groep mee, de hele groep rookte en dronk. Nozems hadden geen doel wat zij wilden bereiken, zij wilden vooral plezier in hun leven hebben. Dit zorgde voor veel opschudding bij de ouderen, en zo kregen zij alle aandacht.
Ja hoor