Enkele bericht bekijken
Oud 31 May 2004, 19:40   #96
Tyskie
Lid
 
Tyskie's Avatar
 
Geregistreerd op: 8 March 2002
Locatie: Rhoon
Berichten: 8.827
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door psychobunny
Ik ben op tijd weg gegaan,ik heb nooit duits gehad

Duits is toch ook een wereldtaal?


Volgens mij is er weinig verschil tussen Nederland en België.. Enkel het Frans wordt logischerwijs in België meer benadrukt, wat ook logisch is omdat het halve land Franstalig is.

En aangezien zo'n 50% van de burgers van Nederland de mavo doet (geloof ik, niet zeker dus) en derhalve maar een paar jaar Frans of Duits krijgen is het niet meer dan logisch dat zij slecht Frans spreken. Deze mensen gaan ook vaak naar toeristische gebieden (generalisering ja!), waar veel Nederlanders komen.. Dan vind ik het niet gek dat zij de Fransen in het Nederlands of Engels (wat die Fransen dus -generalisering!!- weigeren te spreken) aanspreken.
Zo zal het met de Belgen in Duitsland of Spanje ook zijn..
En zo spreken de Duitsers hier aan de kust (waar veel Duitsers komen) lekker in het Duits.. En wilt de Franse of Nederlandse winkelier/ ober een leuke cent verdienen, dan wordt van hem verwacht dat hij in het Duits of Nederlands antwoordt, danwel zijn uiterste best doet het te begrijpen. Zo gaat dat nu eenmaal in toeristische gebieden.
__________________
"Groetjes terug."
Tyskie is offline   Met citaat antwoorden