Ga Terug   Leerlingen.com Forum > Algemeen > Gezondheid & Lifestyle
FAQ Ledenlijst Kalender Berichten van vandaag

Gezondheid & Lifestyle Gezondheidsvragen? Jouw lichaam, je kleding, of gewoon je manier van leven.

Antwoord
 
Onderwerpopties Stem op Onderwerp Weergavemodus
Oud 24 April 2005, 12:12   #1
eniT
Guest
 
Berichten: n/a
Standaard deodorant --> borstkanker?

en, wat denken jullie, wat is er nu van waar??
aluminiumchloorhydraat, is dat echt borstkankerbevorderend?

Citaat:
Borstkanker door deodorant?

Volgens een recent onderzoek gepubliceerd in het European Journal of Cancer Prevention (december 2003, 479) zou er een verband kunnen bestaan tussen het scheren van okselhaar en het gebruik van deodorants en borstkanker. In het onderzoek werden 437 vrouwen bij wie borstkanker was vastgesteld geïnterviewd. Uit de analyse van de gegevens bleek dat de leeftijd waarop men met het scheren van de oksels in combinatie met het gebruik van deodorant begon en hoe vaak men dat doet in verband gebracht kan worden met begin van borstkanker op jongere leeftijd. De conclusie van de onderzoeker is dat vrouwen die hun oksels ten minste drie keer per week scheren en tenminste twee maal per week deodorant gebruiken gemiddeld vijftien jaar jonger waren toen bij hen borstkanker werd vastgesteld dan de vrouwen die geen van beide deden.
Dat zou te maken hebben met de aanwezigheid van de zweetremmende stof aluminiumchloorhydraat in de deodorants. Deze stof zou het verwijderen van giftige afvalstoffen uit het lichaam via het zweet afremmen, waardoor die stoffen zich ophopen in de lymfeklieren van de oksel.
Recent Engels onderzoek (in het Journal of Applied Toxicology, januari 2004) waarschuwt dan weer voor de parabenen (conserveringsmiddelen) die in deodorants en andere cosmetische producten zijn opgenomen. Deze parabenen werden teruggevonden in borstkankertumoren. Zij zouden de werking van het vrouwelijke hormoon oestrogenen nabootsen en daardoor de kans op borstkanker verhogen.
*bron*
Citaat:
Geen relatie tussen gebruik deodorant / anti-transpirant en borstkanker

Amsterdam - 5 februari 2004 (laatst gewijzigd: 4 maart 2004)
Sinds enige tijd verschijnen berichten in de media en in rondzend e-mails dat deodorant borstkanker kan veroorzaken. KWF Kankerbestrijding beantwoordt hierover wekelijks tientallen e-mails en telefoontjes. Het gaat om berichten naar aanleiding van onderzoeken van o.a. Darbre (2004). In deze onderzoeken wordt gezegd dat bestanddelen als parabenen en aluminium chloorhydraat, schadelijk kunnen zijn en zelfs borstkanker kunnen veroorzaken. Deze berichten zijn niet juist.

Er is geen relatie gevonden tussen het gebruik van deodorant / anti-transpirant en borstkanker, ook als de oksel onthaard is. Zowel de American Cancer Society als het Amerikaanse National Cancer Institute hebben dit geconcludeerd. Deodorant en anti-transpirant kunnen dus veilig worden gebruikt.

Parabenen

Verwarring over het verband tussen deodorants / anti-transpirants die parabenen bevatten en borstkanker, komt mogelijk voort uit het feit dat parabenen een soortgelijke werking als oestrogenen lijken te hebben. Van oestrogenen is een verband met borstkanker bekend.
In het onderzoek van Darbre wordt gemeld dat kleine hoeveelheden parabenen zijn gevonden in monsters van borstkankertumoren. Deze parabenen zouden afkomstig zijn van deodorants.

Onwaarschijnlijk

Het is echter zeer onwaarschijnlijk dat parabenen die op de huid worden aangebracht via cosmetica het borstweefsel kunnen bereiken. Een oorzakelijk verband tussen parabenen en borstkanker kan niet worden aangetoond.
Bovendien heeft uitgebreid wetenschappelijk onderzoek aangetoond dat parabenen veilig zijn voor mens en milieu. Het gebruik van parabenen als conserveringsmiddel voor cosmetica en andere productgroepen is goedgekeurd door de Europese Commissie.
*bron*
  Met citaat antwoorden
Oud 24 April 2005, 18:05   #2
Wheely
Guest
 
Berichten: n/a
Standaard

is niet waar.. saw it on tv.. gewoon lekker blijven spuiten heren en dames
  Met citaat antwoorden
Oud 24 April 2005, 20:31   #3
eniT
Guest
 
Berichten: n/a
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Wheely
is niet waar.. saw it on tv.. gewoon lekker blijven spuiten heren en dames
sûr? ik ben er nog atlijd niet uit... Durfde tot nu toe geen deo kopen met dat spul in, maar aangzien dat wle in de meeste zit is de keuze niet zo ruim...
  Met citaat antwoorden
Oud 25 April 2005, 00:52   #4
Wheely
Guest
 
Berichten: n/a
Standaard

nee dit noemen ze een hoax. Een leugen in de wereld gebracht door grappenmakers, zoek maar eens ergens op, je zal niks vinden van officiële instanties over dat die stof daadwerkelijk gevaarlijk is.
  Met citaat antwoorden
Oud 26 April 2005, 18:34   #5
sJur
Guest
 
Berichten: n/a
Standaard

je krijgt bijna overal kanker van tegewoordig, zelfs als je nu naar de comp kijkt kan je oogkanker krijge dus als ik al die dingen zou doen waar ik kanker van zou krijge was ik nu al dood geweest
  Met citaat antwoorden
Antwoord


Berichting Regels
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Aan
Smilies zijn Aan
[IMG] code is Aan
HTML code is Uit

Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. De tijd is nu 00:12.


Forum software: vBulletin 3
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.