|
Kunst Leuke cabaretier gezien? Of spannende expositie in een museum? Schrijf je recensie hier! Mooi verhaal, gedicht of kunstig plaatje? Deel het hier met anderen! |
![]() |
|
Onderwerpopties | Stem op Onderwerp | Weergavemodus |
|
![]() |
#1 |
.
Geregistreerd op: 1 March 2001
Berichten: 8.845
|
![]()
Jarenlang geen spier verrekt,
negatieve ervaringen opgenomen, Onverwerkte verdrieten weggestopt, allerlei emoties jarenlang opgekropt. verstopt in een eigen wereld, een omgeving zonder leed of pijn, waar men zich alles kan voelen, behalve vernedert en klein. Dan plots de knal, een uitbarsting van verdriet, een uitbarsting van woede, waar je stiekem van geniet. bloed, pijn en tranen, Van alles in één moment verlost, met een schreeuw, een schop en een slag, al heeft het wel wat gekost. en de volgende dag, begint het van voor af aan, tot het weer teveel wordt, hoelang kan dit nog doorgaan? ------------------------------------------------------------------------------- euhm.. tjah... is 't wat? ![]() of kan ik maar beter ophouden vanaf nu ![]() of tips natuurlijk ![]() en m'n Nederlandse leraar vond het zo nodig (lees: die klootzak was te lui) om Poezë over te slaan in de 4e klas ![]()
__________________
hardstikke doooooood |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Lid
Geregistreerd op: 24 February 2003
Locatie: Lelystad
Berichten: 5.130
|
![]()
Niet slecht
![]() Maar ik zou de titel echt korter maken, dit lijkt meer op een werkend drumstel ![]() en uh klein Nederlands foutje: behalve vernedert en klein. ->vernederd
__________________
2-4-04 21:51 Getrouwd met Sandraatje :) |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Guest
Berichten: n/a
|
![]()
ik vind het wel leuk
![]() hoewel sommige stukjes niet zo goed lopen, qua ritme enzo |
![]() |
![]() |
#4 |
Bianca
|
![]()
Er zit volgens mij heel veel gevoel in, ik vind hem wel mooi
![]() Alleen ![]() Misschien dat eerste: Onverwerkte verdrieten Ik denk dat onverwerkt verdriet beter klinkt? En er was nog iets.. waar men zich alles kan voelen, behalve vernedert en klein. Ik weet niet, maar dat eerste zinnetje klopt volgens mij niet helemaal qua zinsbouw ![]() Men voelt zich vernederd en klein. Men kan zich vernederd en klein voelen. Misschien men kan zich daar alles voelen, behalve vernederd en klein. Dit is het enige wat mij opviel, en misschien zie ik het ook wel fout hoor ![]()
__________________
http://juf-bianca.blogspot.com - Als je loslaat heb je twee handen vrij - - Verander vastbesloten van mening - |
![]() |
![]() |
![]() |
#5 | |||
.
Geregistreerd op: 1 March 2001
Berichten: 8.845
|
![]() Citaat:
![]() Citaat:
![]() ![]() Citaat:
![]() jullie zijn er nog wel redelijk positief over... had ik dus niet echt verwacht ![]() ![]()
__________________
hardstikke doooooood |
|||
![]() |
![]() |
![]() |
#6 | |
Guest
Berichten: n/a
|
![]() Citaat:
![]() |
|
![]() |
![]() |
#7 | |
Guest
Berichten: n/a
|
![]() Citaat:
![]() de basisregel van dichten is eigenlijk dat het niet hoeft te rijmen. Het mag wel, maar dan wordt er wel verwacht dat je het een beetje mooi doet. Dit klinkt heel hard, maar het lijkt alsof jij nogal gedwongen aan het rijmen bent (lees: schoen - poen) dat is lelijk, en maakt een gedicht al snel heel erg langdradig. verder is de truc in dichten om als je veel ABN gebruikt en weinig metaforen en dat soort versieringen je zinnen zo kort mogelijk te houden. ik zal een voorbeeldje geven: "bloed, pijn en tranen, Van alles in één moment verlost, met een schreeuw, een schop en een slag, al heeft het wel wat gekost." Van bloed pijn en tranen in een moment verlost met een schreeuw, een schop, een slag het heeft zo veel gekost/ toch heeft het veel gekost het is de truc om al die kleine woordjes weg te laten, dat leest alleen maar irritant. verder vind ik de inhoud wel mooi.. probeer de cliches te vermijden, en probeer orgineel in je woordgebruik te zijn.. maar je bent een aardig eind op weg, tis niet makkelijk ofzo |
|
![]() |
![]() |
#8 |
Guest
Berichten: n/a
|
![]()
Je ritme klopt inderdaad niet helemaal. Dan rijm je weer A-A dan weer A-B-A-B. Moet je toch een beetje op letten denk ik. Voor de rest vind ik hem wel echt vet.
|
![]() |
![]() |
#9 |
Guest
Berichten: n/a
|
![]()
En ik vind m gewoon kort gezegd:
MOOI! ![]() |
![]() |
![]() |
#10 | |
Ja?
Geregistreerd op: 11 April 2003
Locatie: Amsterdam
Berichten: 6.207
|
![]() Citaat:
__________________
Er was eens... |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#11 |
.
Geregistreerd op: 1 March 2001
Berichten: 8.845
|
![]()
had nou nooit gedacht dat ik het vervelend zou gaan vinden dat ik een ding heb gemist op de havo
![]() eens kijken of ik het een keer kan herschrijven naar een betere versie ![]()
__________________
hardstikke doooooood |
![]() |
![]() |