Ga Terug   Leerlingen.com Forum > Algemeen > Nieuws, Actualiteiten en Achtergronden
FAQ Ledenlijst Kalender Zoeken Berichten van vandaag Markeer forums als gelezen

Nieuws, Actualiteiten en Achtergronden Bepraat hier de laatste actuele gebeurtenissen, of over alle andere onderwepen die actueel zijn en je interessant lijken!

 
 
Onderwerpopties Stem op Onderwerp Weergavemodus
Prev Vorige Bericht   Volgende Bericht Next
Oud 14 September 2005, 20:15   #15
thali
architect of life
 
thali's Avatar
 
Geregistreerd op: 29 May 2004
Locatie: Belgica
Berichten: 7.713
Standaard

Citaat:
Veilige chatboxen voor jongeren tussen 12 en 15
wo 14/09/05 - Jongeren tussen 12 en 15 kunnen voortaan chatten op zogenoemd veilige chatboxen, waar alleen leeftijdgenoten zich mogen aanmelden. Staatssecretaris voor Informatisering Peter Vanvelthoven (SP.A) wil vermijden dat kinderen via het internet in contact komen met volwassenen die slechte bedoelingen hebben.


Op de gesloten chatboxen komen alleen jongeren tussen 12 en 15 jaar oud. Ze moeten hun leeftijd bewijzen met de nieuwe elektronische identiteitskaart en een pincode.

Er zijn al vier gesloten chatboxen, van onder meer internetproviders Telenet en Belgacom. Er zijn chatboxen voor jongens, voor meisjes en voor de twee.

Om op een van de gesloten chatboxen te komen, is een kaartlezer nodig. Wie dit jaar 12 wordt, krijgt er één gratis.

Staatssecretaris Vanvelthoven (foto) vindt het alvast veiliger dat kinderen alleen met leeftijdgenoten kunnen chatten. "We stellen toch vast dat één op de vier kinderen geregeld chat met onbekenden en dat zelfs één op de vijftien ook nog eens afspreekt met die onbekenden."

Action Innocence geeft kinderen tips

Kinderen kunnen ook zelf een aantal basisregels toepassen zodat ze veiliger op het wereldwijde net kunnen surfen. De organisatie Action Innocence trekt al acht maanden langs onze Vlaamse scholen om leerlingen beter te wapenen tegen de gevaren van het internet.

"Heel veel kinderen komen per ongeluk terecht op sites met harde pornografie, veel geweld of op racistische sites", zegt Marjan Geeraerts van Action Innocence. "Op die leeftijd zijn ze daar echt niet klaar voor en voor veel kinderen is dat een trauma."

"Kinderen gebruiken best beveiligde zoeksites, zoals Netwijs of Indexplorian. Gebruiken ze toch andere zoeksites, zoals Google, dan is het goed om eerst drie woorden in te tikken en te lezen waarover de site gaat voor ze klikken", raadt Geraerts aan.

Ook voor het chatten zijn er tips. "Geen persoonlijke gegevens doorspelen en niet zomaar aanvaarden dat iemand zijn webcam aanzet", zegt Geraerts. "Gebeurt er toch iets dat je stoort, roep dan meteen je ouders erbij."

Bron.
Er wordt dus vanuit de overheid al aan gewerkt. Nu is de vraag alleen of de kinderen dat zelf ook zullen gebruiken...
__________________
bombing for peace is like fucking for virginity
beauty booty killerqueen
thali is offline   Met citaat antwoorden
 

Onderwerpopties
Weergavemodus Stem op dit onderwerp:
Stem op dit onderwerp::

Berichting Regels
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Aan
Smilies zijn Aan
[IMG] code is Aan
HTML code is Uit

Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. De tijd is nu 23:14.


Forum software: vBulletin 3
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.