Ga Terug   Leerlingen.com Forum > Fun > Aan de Bar...
FAQ Ledenlijst Kalender Berichten van vandaag

Aan de Bar... Onder het genot van een denkbeeldig drankje kun je hier alles kwijt wat je nergens anders kwijt kunt. En het hoeft nergens over te gaan. Spammen en flamen is echter ook hier niet toegestaan!

 
 
Onderwerpopties Stem op Onderwerp Weergavemodus
Prev Vorige Bericht   Volgende Bericht Next
Oud 3 November 2004, 13:17   #17
Bazzemans
Super Lid
 
Bazzemans's Avatar
 
Geregistreerd op: 14 January 2002
Locatie: Ulft & Enschede
Berichten: 5.522
Stuur een bericht via MSN naar Bazzemans
Standaard

Citaat:
Hoi allen,

Ik heb met grote ontzag van het gebeurtenis van vandaag wat zich heeft afgespeelt in Amsterdam me zelf op de hoogte gehouden.

Hopelijk zal de gedachte gang van de Nederlanders over de Moslims na vandaag niet negatief gaan beinvloeden. Want een individu kan niet voor iedereen bepalen hoe alle Moslims zijn!


T. van Gogh, martelaar van het vrije woord

Als stukjesschrijver ben ik overal weggestuurd, ontslagen of gecensureerd dat het maar beter was de eer aan mezelf te houden' (T. Van Gogh)

2 november 2004 is Theo van Gogh vermoord.

Het is onbegrijpelijk dat mensen andere mensen pijn willen doen. In het besef van de kostbaarheid en kwetsbaarheid van het leven van een ieder, laat deze moord velen in bedroefdheid en in verwarring achter.

Wat ook de beweegreden geweest mag zijn voor de dader om te komen tot deze moord, het recht in eigen hand nemen omdat je bijvoorbeeld tot in je ziel geraakt wordt, hetzij vanwege je afkomst of vanwege je geloof geeft -NIEMAND- het recht om volgens welk geloof of welke normen en waarden stelsel dan ook, een ander te vermoorden.

Ik ben het nooit eens geweest met het gedachtegoed van hen die de Islam en haar aanhangers als barbaren probeerde neer te zetten. Daar de Islam die ik ken en waarvan uit ik probeer te leven één is van mildheid, vergevensgezindheid en meedogendheid is.

Door deze mens onterende daad, zal de angst en het onbehagen wat sommige andersgelovigen voelen voor sommige moslims alleen maar nog meer toenemen. Toch is het niet verstandig of wijs om vanwege de daad van één individu een gehele bevolkingsgroep of geloofsgroep dit te willen aanrekenen.

Martelaren kennen geen diplomatie maar zijn bereid om te sterven voor hetgeen waarin zij met hart en ziel in geloven. Maar je zou je ook misschien kunnen afvragen of het martelaarsschap van wie dan ook, voor welke zaak dan ook, bijdraagt dat mensen vreedzamer en liefdevoller met elkaar gaan samenleven? Of zou het zo kunnen zijn dat het bloed van martelaren alleen nog maar meer haat en verzet oproept?

Ik geloof niet dat het absolute recht van vrijheid van meningsuiting bedoelt is dat gelovigen homo's belachelijk kunnen maken maar ook geloof ik niet dat het absolute recht van vrijheid van meningsuiting bedoelt is, zodat ongelovigen andersgelovigen belachelijk kunnen maken. Het absolute recht van vrijheid van meningsuiting is geen absoluut recht om elkaar te mogen kwetsen of te beledigen.

Vrijheid van meningsuiting is geen doel maar is slechts een middel zodat ook kwetsbaren en zwakkeren in onze samenleving gehoord moge worden.

Abdullah Haselhoef,

publicist
Edit: even een stukje tekst, omdat hier weer een kansloze discussie ontstaat over dat alle moslims verkeerd zijn! Over de doden niets dan goed, maar je moet ook de verkeerde kant van T. van Gogh kunnen zien en hem daarop beoordelen. Het is een trieste gebeurtenis, maar maak het niet erger dan het al is!

Laatst aangepast door Bazzemans : 3 November 2004 om 13:22
Bazzemans is offline   Met citaat antwoorden
 


Berichting Regels
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Aan
Smilies zijn Aan
[IMG] code is Aan
HTML code is Uit

Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. De tijd is nu 14:38.


Forum software: vBulletin 3
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.